| Maximum Coil Frequency | 3GHz |
| Relay Type | HF Relay |
| Coil Resistance | 101.3 Ω |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Insertion Loss | 0.35 dB |
| Isolation | 35 db |
| Contact Configuration | SPDT |
| Coil Voltage | 4.5V dc |
| Mounting Type | PCB Mount |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.