| Mounting Type | DIN Rail |
| Number of Poles | 1 |
| Minimum Input Voltage | 24V ac/dc |
| Maximum Input Voltage | 240V ac/dc |
| Depth | 65mm |
| Height | 87mm |
| Length | 17.5mm |
| Dimensions | 17.5 x 87 x 65mm |
| Input Voltage Range | 24 → 240V ac/dc |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.