| Mounting Type | DIN Rail |
| Minimum Input Voltage | 24V |
| Maximum Input Voltage | 240V |
| Terminal Type | Screw |
| Depth | 100mm |
| Height | 90mm |
| Length | 22.5mm |
| Series | 3RQ2 |
| Special Features | Monostable Switching |
| Operating Temperature Range | -40 → +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Life | 100000 cycles |
| Dimensions | 22.5 x 91.6 x 100mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Input Voltage Range | 24 → 240V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.