| Coil Voltage | 230V ac |
| Contact Configuration | SPDT |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Minimum Input Voltage | 5V ac/dc |
| Maximum Input Voltage | 250V ac |
| Switching Voltage | 230V ac |
| Terminal Type | Tunnel |
| Series | Acti 9 iRBN |
| Special Features | Actuation of Low-Amperage Electronic Circuits Upon Receiving LV Order |
| Standards Met | IEC 255-100, IEC 529 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.