| Coil Voltage | 230V ac |
| Contact Configuration | NC |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Load Current Rating | 6A |
| Minimum Input Voltage | Not Applicable |
| Maximum Input Voltage | Not Applicable |
| Switching Voltage | 30 V ac / 36V dc |
| Series | PLC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.