| Mounting Type | DIN Rail |
| Minimum Input Voltage | 19.2V dc |
| Load Voltage Rating | 24V |
| Maximum Input Voltage | 28.8V dc |
| Terminal Type | Push In |
| Depth | 6.2mm |
| Height | 86mm |
| Length | 80mm |
| Input Current | 3mA |
| Special Features | Wear-Free Reversing |
| Operating Temperature Range | -25 → +60°C |
| Turn On Time | 80ms |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Dimensions | 80 x 6.2 x 86mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Input Voltage Range | 19.2 → 28.8V dc |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.