| Coil Voltage | 24V ac/dc |
| Contact Configuration | SPST |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Terminal Type | Screw |
| Depth | 9mm |
| Height | 67mm |
| Length | 65.5mm |
| Series | R910 |
| Input Current | 33mA |
| Turn On Time | 5ms |
| Turn Off Time | 7ms |
| Dimensions | 65.5 x 9 x 67mm |
| Input Voltage Range | 24V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.