| Coil Voltage | 48 → 60V ac/dc |
| Contact Configuration | Solid State |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Load Current Rating | 2A |
| Minimum Input Voltage | 48V ac/dc |
| Maximum Input Voltage | 60V ac/dc |
| Switching Voltage | 4.5 → 58V dc |
| Series | R600 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.