| Accessory Type | Timer Module |
| Series | 86 Series |
| Length | 11.3mm |
| Depth | 15.5mm |
| Height | 31mm |
| Operating Temperature Range | -20 → +50°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Input Resistance | 31500Ω |
| Dimensions | 11.3 x 15.5 x 31mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.