| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 105 lm |
| Batteries | 3x AAA |
| Length | 135 mm |
| Colour | Black |
| Weight with Batteries | 144g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.