| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 174 lm, 329 lm |
| Batteries | 3x AA |
| Case Material | PBT, Polycarbonate |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| IP Rating | IPX8 |
| Hazardous Area | Yes |
| Zone | Zone 0 |
| Model | 3415MZO |
| Range | 134 m |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Length | 189 mm |
| Colour | Yellow |
| Weight with Batteries | 272g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.