| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 310 lm |
| Batteries | 2x AA |
| Case Material | Aluminium |
| IP Rating | IPX7 |
| Range | 150 m |
| Length | 161 mm |
| Weight with Batteries | 76g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.