| Torch Style | Keyring Torch |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 37 lm |
| Batteries | 1x AAA |
| Case Material | Aluminium |
| Hazardous Area | No |
| Model | Solitaire Mini |
| Range | 61 m |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Length | 81 mm |
| Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.