| Torch Style | Tactical Torch |
| Rechargeable | Yes |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 5000 lm |
| Batteries | Battery pack |
| Case Material | Aluminium |
| Hazardous Area | No |
| Model | X21R.2 |
| Range | 700 m |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Length | 407 mm |
| Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.