| Rechargeable | Yes |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 400 lm |
| Batteries | Polymer 3.7V |
| Model | K6R Safety |
| Depth | 85mm |
| Length | 30mm |
| Head Diameter | 30mm |
| Width | 72mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.