| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | No |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 150 lm |
| Batteries | 2x AAA |
| Case Material | Aluminium |
| Hazardous Area | No |
| Model | G45 |
| Range | 37 m |
| Beam Type | Spot |
| Length | 117 mm |
| Colour | Black |
| Weight with Batteries | 102g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.