| Torch Style | Pen Torch |
| Rechargeable | Yes |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 245 lm |
| Batteries | Battery pack |
| Case Material | Stainless Steel |
| Hazardous Area | No |
| Model | A9R |
| Range | 20 m |
| Beam Type | Flood |
| Length | 157 mm |
| Colour | Silver |
| Weight (with Batteries) | 60g |
| Weight with Batteries | 60g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.