| Torch Style | Torch |
| Rechargeable | Yes |
| Plug Type | USB |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 300 lm |
| Batteries | Li-Ion |
| Case Material | Aluminium |
| IP Rating | IP54 |
| Model | T350FR |
| Range | 110 m |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Length | 94 mm |
| Colour | Black |
| Weight (with Batteries) | 93g |
| Weight with Batteries | 93g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.