| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 36 lm |
| Length | 156 mm |
| Range | 1 m |
| Model | 779.PEN |
| Rechargeable | No |
| Beam Type | Flood |
| Case Material | Plastic |
| Colour | Red |
| Weight (with Batteries) | 65g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.