| Rechargeable | No |
| Model Number | HT-400Z0 |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 75 lm |
| Batteries | AAA Alkaline |
| Hazardous Area | Yes |
| Hazardous Area Certification | ATEX, IECEx |
| IP Rating | IP66 |
| Zone | Zone 0, Zone 1, Zone 2, Zone 20, Zone 21, Zone 22 |
| Beam Type | Spot |
| Weight with Batteries | 0.09kg |
| Weight (with Batteries) | 0.09kg |
| Case Material | Thermoplastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.