| Rechargeable | No |
| Model Number | PS-HDL2 |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 200 lm |
| Batteries | AAA |
| Hazardous Area | No |
| IP Rating | IPX6 |
| Range | 90 m |
| Beam Type | Flashing, Spot to Flood |
| Weight with Batteries | 88g |
| Weight (with Batteries) | 88g |
| Colour | Yellow |
| Head Diameter | 62mm |
| Case Material | Polycarbonate |
| Model | PS-HDL2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.