| Rechargeable | Yes |
| Model Number | CRI-H200R |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 200 lm |
| Batteries | Li-Polymer 3.7 V 1500 mAh |
| IP Rating | IP65/IK07 |
| Zone | Torch |
| Range | 27 m |
| Weight with Batteries | 110g |
| Weight (with Batteries) | 110g |
| Colour | Yellow |
| Head Diameter | 79mm |
| Case Material | Thermoplastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.