| Rechargeable | Yes |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 800 lm |
| Batteries | 2200mAh 18650 Li-ion battery |
| Range | 100 m |
| Beam Type | High, Low, Medium |
| Colour | Black |
| Head Diameter | Adjustable |
| Case Material | Aluminium & PC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.