| Rechargeable | Yes |
| Model Number | RSPRO-H50R |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 320 lm |
| Batteries | Li-Polymer |
| Hazardous Area | No |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Weight with Batteries | 40g |
| Weight (with Batteries) | 40g |
| Colour | Black, Red |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.