| Rechargeable | Yes |
| Model Number | DUO S |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 1100 lm |
| Batteries | Li-Ion |
| Hazardous Area | No |
| IP Rating | IP67 |
| Range | 200 m |
| Weight with Batteries | 370g |
| Weight (with Batteries) | 370g |
| Colour | Black, Yellow |
| Case Material | Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.