| Rechargeable | No |
| Model Number | PIXA 3 |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 100 lm |
| Batteries | AA |
| Hazardous Area | Yes |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| IP Rating | IP67 |
| Zone | Zone 2/22 |
| Range | 90 m |
| Beam Type | Flood, Spot |
| Weight with Batteries | 160g |
| Weight (with Batteries) | 160g |
| Colour | Black/Yellow |
| Case Material | Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.