| Rechargeable | No |
| Model Number | 110E |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 289 lm |
| Batteries | AAA |
| IP Rating | IPX4 |
| Range | 101 m |
| Weight with Batteries | 96g |
| Colour | Black |
| Case Material | Polycarbonate |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.