| Rechargeable | Yes |
| Model Number | OBS-HL350 |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 450 lm |
| Batteries | Li-Ion |
| Hazardous Area | No |
| IP Rating | IP67 |
| Range | 150 m |
| Beam Type | Focused |
| Weight with Batteries | 115g |
| Weight (with Batteries) | 115g |
| Colour | Grey |
| Head Diameter | 34mm |
| Case Material | Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.