| Rechargeable | Yes |
| Model Number | H19R SIGNATURE |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 4000 lm |
| Batteries | 2 x Li-Ion 3.7 V 4800 mAh |
| IP Rating | IP68 |
| Range | 330 m |
| Beam Type | Adjustable |
| Colour | Black, White |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.