| Rechargeable | No |
| Model Number | iH5 |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 200 lm |
| Batteries | 1 x AA Alkaline |
| IP Rating | IP54 |
| Range | 130 m |
| Weight with Batteries | 139g |
| Weight (with Batteries) | 139g |
| Colour | Yellow |
| Head Diameter | 31mm |
| Case Material | Polycarbonate |
| Model | iH5 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.