| Rechargeable | No |
| Model Number | iH11R |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 1000 lm |
| Batteries | Li-Ion |
| IP Rating | IP54 |
| Range | 320 m |
| Weight with Batteries | 92g |
| Colour | Yellow |
| Head Diameter | 31mm |
| Case Material | ABS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.