| Rechargeable | No |
| Model Number | FL19 |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 330 lm |
| Batteries | AAA |
| IP Rating | IPX4 |
| Range | 38 m |
| Beam Type | Flood |
| Weight with Batteries | 85g |
| Weight (with Batteries) | 85g |
| Colour | Red, White |
| Model | FL19 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.