| Rechargeable | No |
| Model Number | HL5 |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 175 lm |
| Batteries | AAA |
| Hazardous Area | No |
| Range | 56 m |
| Beam Type | Spot |
| Weight with Batteries | 124g |
| Weight (with Batteries) | 124g |
| Colour | Black |
| Case Material | Plastic |
| Model | HL5 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.