| Rechargeable | Yes |
| Model Number | HD280RS |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 300 lm |
| Batteries | Li-Ion 3.7 V 1500 mAh |
| Hazardous Area | No |
| IP Rating | IP65 |
| Range | 21 m |
| Beam Type | Flood |
| Weight with Batteries | 110g |
| Weight (with Batteries) | 110g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.