| Rechargeable | No |
| Model Number | HD200B |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 185lm |
| Batteries | AAA |
| IP Rating | IP44 |
| Range | 50 m |
| Beam Type | Spot to Flood |
| Weight with Batteries | 94g |
| Weight (with Batteries) | 94g |
| Colour | Black |
| Case Material | ABS, Plastic |
| Model | HD200B |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.