| Primary Voltage Rating | 230V ac |
| Secondary Voltage Rating | 12V |
| Power Rating | 20 → 105W |
| Dimensions | 107 x 35 x 21 mm |
| Length | 107 mm |
| Width | 35 mm |
| Depth | 21 mm |
| Minimum Load Requirement | 20W |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Weight | 80 g |
| Dimming Method | Trailing Edge |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.