| Primary Voltage Rating | 230 → 240V ac |
| Secondary Voltage Rating | 11.3V ac |
| Power Rating | 50 → 225W |
| Dimensions | 170 x 44 x 34 mm |
| Length | 170 mm |
| Width | 44 mm |
| Depth | 34 mm |
| Minimum Load Requirement | 50W |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Weight | 185 g |
| Dimming Method | Trailing Edge |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.