| Wattage | 54 (T5 HO) W, 55 (TC-L) W, 58 (T8) W |
| Supported Lamp Shape | T5 HO, T8, TC-L |
| Supported Lamp Type | Compact Fluorescent, Fluorescent |
| Voltage Rating | 220 → 240 V |
| Dimmable | No |
| Length | 285 mm |
| Width | 30 mm |
| Height | 26mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| EU Energy Efficiency Rating | A2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.