| Wattage | 14 → 35 (T5) W |
| Supported Lamp Shape | T5 |
| Supported Lamp Type | Fluorescent |
| Voltage Rating | 220 → 240 V |
| Dimmable | No |
| Length | 235 mm |
| Width | 30 mm |
| Height | 21mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| EU Energy Efficiency Rating | A2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.