| Wattage | 14 → 24 (Fluorescent) W, 18 → 24 (CFL) W |
| Supported Lamp Shape | T5, T8, TC-F, TC-L, T-R5 |
| Supported Lamp Type | Compact Fluorescent, Fluorescent |
| Voltage Rating | 220 → 240 V |
| Dimmable | No |
| Length | 150 mm |
| Width | 22 mm |
| Height | 19mm |
| Minimum Operating Temperature | -15°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| EU Energy Efficiency Rating | A2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.