| Wattage | 14 W, 21 W, 28 W, 35 W |
| Supported Lamp Shape | TL5 |
| Supported Lamp Type | Fluorescent |
| Voltage Rating | 220 → 240 V |
| Dimmable | No |
| Length | 360 mm |
| Width | 30 mm |
| Height | 22mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| EU Energy Efficiency Rating | A1 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.