| Wattage | 14 W, 18 W |
| Supported Lamp Shape | T8 |
| Supported Lamp Type | Fluorescent |
| Voltage Rating | 110 → 260 V |
| Dimmable | No |
| Length | 220 mm |
| Width | 40 mm |
| Height | 28mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| EU Energy Efficiency Rating | A2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.