| Type | Industrial Site Light |
| Lamp Type | LED |
| Rechargeable | Yes |
| IP Rating | IP65 |
| Case Material | Aluminium |
| Height | 199mm |
| Length | 74 mm |
| Width | 224 mm |
| Series | CRI |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.