| Type | Work Lamp |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 2100 lm |
| Wattage | 18 W |
| Voltage Rating | 240 V |
| Rechargeable | No |
| Plug Type | 2-pole |
| Anti-corrosive | No |
| IP Rating | IP65 |
| Case Material | Rubberised PC |
| Height | 210mm |
| Length | 64.5 mm |
| Width | 200 mm |
| Series | Thorsman |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.