| Type | Industrial Site Light |
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 4 W, 10 W |
| Voltage Rating | 4.2 V |
| Rechargeable | Yes |
| IP Rating | IP44 |
| Case Material | ABS, Plastic, Rubber |
| Height | 148mm |
| Length | 148 mm |
| Width | 43 mm |
| Lamp Supplied | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.