| Type | Lighting Kit |
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 50 W |
| Voltage Rating | 110 V ac |
| Plug Type | CEE |
| Diameter | 75mm |
| IP Rating | IP44 |
| Case Material | Polycarbonate |
| Height | 60mm |
| Length | 22 m |
| Width | 97 mm |
| Lamp Supplied | Yes |
| Current Rating | 450 mA |
| EU Energy Efficiency Rating | A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.