| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 5000 lm |
| IP Rating | IP67 |
| Case Material | Plastic |
| Height | 150mm |
| Width | 260 mm |
| Lamp Supplied | Yes |
| EU Energy Efficiency Rating | E |
| Floodlight Type | Portable |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.