| Type | Work Lamp |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 12000 lm |
| Wattage | 290 mW |
| Voltage Rating | 240 V |
| Rechargeable | Yes |
| IP Rating | IP54 |
| Height | 378mm |
| Length | 286 mm |
| Width | 280 mm |
| Lamp Supplied | Yes |
| EU Energy Efficiency Rating | E |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.