| Type | Floodlight |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 1500 lm |
| Wattage | 15 W |
| Voltage Rating | 3.7 V |
| Rechargeable | Yes |
| Anti-corrosive | No |
| IP Rating | IP65 |
| Case Material | Aluminium |
| Height | 180mm |
| Length | 48 mm |
| Width | 114 mm |
| Lamp Size | 4.8 x 11.4 x 18 cm |
| Series | RUFUS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.