| Type | LED Floodlight |
| Lamp Type | LED |
| Luminosity | 7900 lm |
| Wattage | 82 W |
| Voltage Rating | 220 → 240 V |
| Rechargeable | Yes |
| Anti-corrosive | No |
| IP Rating | IP55 |
| Case Material | Aluminium, Plastic |
| Height | 180mm |
| Length | 310 mm |
| Width | 310 mm |
| Lamp Size | 31x31x18cm |
| Series | BS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.